Soutěž Pohár rozhlasu

Květen, je na základních školách, měsícem lehké atletiky.

Ve středu 9.5. a ve čtvrtek 10.5. proběhla na vlašimském atletickém hřišti soutěž „Pohár rozhlasu“. Tento závod je mezi školami vnímán, jako velmi prestižní a tradičně se ho zúčastní velký počet škol. Letos se sešlo celkem závodníků ze 13 škol. To předznamenávalo, že nebude o kvalitní výkony nouze.

Všichni naši závodníci ke svým disciplínám přistupovali velmi soustředěně, podat co nejlepší výkon a tím posunovat naši školu na co nejlepší umístění.

Pro naše družstva  bylo šťastné číslo jedna a tři.

Ve starší kategorii, chlapci i děvčata získali celkově třetí místo. Za zmínku stojí naše nejlepší disciplína, štafeta 4x60 m, ve které tradičně vyhráváme. Letos se nám povedlo vyhrát nad ostatními „o parník“, časem pod 30 s. A to časem 29, 84 s. Další disciplínu, kterou jsme vyhráli a stojí za zapsání, je běh na 60m. Vítězem se stal Dominik Ježek, časem 7,74 s.

V mladší kategorii, chlapci vyhráli celou soutěž a tím postoupili do krajského kola. Ta se bude konat v červnu v Kolíně. Děvčata svými výkony dosáhla na třetí místo. V této kategorii stojí za zmínku výkon závodníka Matěje Zachovala. Ten „poslal“ kriketový míček do vzdálenosti 55,11m a tuto disciplínu též vyhrál.

Všichni si došli pro pohár a na „bedně“ se společně vyfotili se všemi vítězi.

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a  mladším chlapcům přeji hodně štěstí na krajské soutěži.

Mgr. Lisková Jaroslava

publikováno 14.5.2018