Čtvrťáci v Ekocentru

V minulých dnech se žáci čtvrtých tříd letos již podruhé zúčastnili programu ve vlašimském Ekocentru. Tentokrát se nazýval "Jak krtek ke kalhotkám přišel" a na motivy známé pohádky se žáci seznamovali se světem látek. Čekala je krátká přednáška o jednotlivých druzích látek (len, vlna, bavlna, hedvábí a konopí) a o tom, z čeho se získávají. Přitom si prohlédli a vyzkoušeli dnes již historické nástroje, se kterými naši předkové tyto látky zpracovávali. V další části si vyráběli barevný ozdobný provázek a utkali kousek látky. Při této činnosti si mohli uvědomit, jak byla dřív výroba látek časově náročná. I tentokrát byl program pro naše žáky zajímavý a přínosný a věříme, že se do Ekocentra ještě někdy vrátíme.

učitelé 4. tříd

publikováno 27.4.2018