Okresní kolo v odbíjené

V úterý 20. 3. proběhl na naší škole okresní přebor v odbíjené.

Soutěže se zúčastnilo celkem devět družstev ze základních škol a gymnázia z našeho okresu. Děvčata byla rozdělena do 2 skupin, kde se utkala mezi sebou. Do další soutěže postoupila čtyři nejlepší družstva, kde se už bojovalo, kdo postoupí do finále. O vítěze se rozhodovalo mezi družstvem ZŠ Dukelská Benešov a ZŠ Na Karlově Benešov. V tomto finále jsme  už mohli viděli opravdu  hru na velmi vysoké úrovni. Nakonec zvítězila děvčata ZŠ Dukelská Benešov, kdy o vítězství rozhodl až třetí set. I když se v soutěži, mohl stát jen jeden vítěz, i ostatní družstva si pěkně zahrála a ze soutěže si odnesla pěkné sportovní zážitky.

V neposlední řadě musíme poděkovat sponzorům soutěže. Jsou to lékárna Magnólie,která nás zasponzorovala cenami pro vítězky a pekárnaTurek a spol., svými výbornými koláči, které ochutnali všichni zúčastěni. Ještě jednou moc děkujeme.

Lisková

vedoucí soutěže

Pohřby knížat a vévodů z Auerspergu

19. března proběhla pro žáky 8. tříd přednáška PhDr. Jindřicha Nuska na téma „Pohřby Auerspergů“. Posluchači se dozvěděli, kdo je uložen v kryptě vlašimského kostela sv. Jiljí, jak probíhal pohřební rituál a převoz rakve se zemřelým (např. z Prahy, Vídně… do Vlašimi).

pozvánkabb

22.3.2018 od 16:00 do  18:00 hodin

Biologická olympiáda

Ve dnech 5. a  12.2.2018 se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády.

V kategorii D (6.a 7.ročník) zvítězil Daniel Slavata (7.B), na 2.místě se umístil Jakub Fučík (7.A), o 3.až 5. místo se dělí Klára Severová (6.B), Lukáš Smetana  (7.A) a Jana Vrňáková (6.B).

Umístění v kategorii C (8 a 9. ročník): 1.místo Kateřina Kupsová (9.A), na 2.a 3.místě se shodně umístili Agáta Houdková (8.A) a Filip Vávra (9.A).

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

V úterý 20. února proběhlo na Gymnáziu Vlašim okresní kolo Zeměpisné olympiády. Naše škola měla v tomto kole čtyři účastníky ve třech kategoriích. V kategorii A pro 6. ročník a primu víceletých gymnázií se Jana Vrňákováze 6. B umístila na 12. místě. Velmi pěkného výsledku dosáhl Daniel Slavata ze 7. B, který v kategorii B skončil na 4. místě. V kategorii C pro 8. a 9. ročníky a tercii a kvartu víceletých gymnázií měla naše škola dvojnásobné zastoupení. David Naňák z 9. A dosáhl ve velké konkurenci na velmi pěknou 10. příčku a Filip Vávra také z 9. A obsadil 29. příčku.

Všem našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 7. 2. 2018 proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Olympiáda má tradičně tři části – poslech s porozuměním, mluvení na vylosované téma a popis obrázku.
Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Z kategorie určené pro 6. a 7. ročníky se účastnilo 11 žáků. V kategorii určené pro 8. a 9. ročníky soutěžilo 14 žáků.

V mladší kategorii získal nejvíce bodů Lukáš Smetana ze třídy 7. A a ve starší kategorii zvítězila Agáta Houdková ze třídy 8. A. Oba žáci postoupili do okresního kola, které se konalo 13. 2. 2018 v Benešově. Zde se Lukáš Smetana ve své kategorii umístil na 8. místě a Agáta Houdková na vynikajícím 1. místě se ziskem plného počtu bodů ze všech tří částí! Agáta postupuje do krajského kola, které se bude konat 27. 3. v Kladně.

Děkujeme všem zúčastněným žákům ve školním a okresním kole za přípravu a Agátě Houdkové přejeme mnoho úspěchů v krajském kole!

vyučující anglického jazyka pro II. stupeň

Příběhy našich sousedů

15. února navštívila školu oblastní koordinátorka projektu Příběhy našich sousedů Kateřina Setničková. Vyzvala žáky, aby si našli v regionu pamětníka historické události, aby zaznamenali jeho životní příběh, který by ve spolupráci s pedagogem a koordinátorkou upravili do požadované formy, prezentovali před odbornou porotou a zveřejnili na stránkách Paměti národa. Ukázala jim, jak jejich vrstevníci  zpracovali příběh spisovatele a scénáristy Jiřího Stránského.

Mgr. Jindra Toulová

Školní kolo recitační soutěže

fotobb

Dne 5.2.2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže. V první kategorii zvítězila Denisa Kriglová. Ve druhé kategorii Anna Dušková. Obě dívky pojedou 5.4.2018 reprezentovat naší školu do dalšího kola v Bystřici.

Okresní kolo matematické olympiády 5.ročníků

Dne 24.1.2018  Gymnázium Vlašim pořádalo okresní kolo matematické olympiády

5. ročníků. Z naší školy se zúčastnilo celkem 9 žáků z pátých tříd a jedna žákyně ze třídy čtvrté.

Jejich přáním bylo zvládnout co nejvíce příkladů. Dokonce dva žáci se stali úspěšnými řešiteli  -  Lucie Lizáková z 5.B  (11bodů z 18) a  Štěpán Kárník z 5.C  (9 bodů z 18).

Zúčastněným žákům i úspěšným řešitelům přejeme chuť do dalších matematických rébusů a radost  z nového objevování matematiky.

předmětová komise M-F-Ict

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA A NAŠE ŠKOLA

Žáci naší školy se jako každý rok zapojili při Tříkrálové sbírce. Poděkování a seznam dětí si můžete přečíst v přílohách.