Exkurze 5. tříd

V úterý 10. října se žáci 5. tříd zúčastnili exkurze na skládku v Trhovém Štěpánově, do Včelího světa v Hulicích a do Vodního domu. I přes nepřízeň počasí proběhla exkurze ke spokojenosti všech. Na skládce jsme dostali spoustu cenných a zajímavých informací, které se týkají odpadu a jeho třídění. Ve Včelím světě se nás ujala paní, která nás velice ochotně provedla celým objektem a zahrnula nás spoustou informací o včelách a jejich užitečnosti. Součástí prohlídky byla i videoprojekce, každý žák si vyrobil svou vlastní svíčku a také si mohl zakoupit nějaký výrobek z široké nabídky včelích produktů. Ve Vodním domě jsme si také prošli celý objekt, některé zajímavosti bylo možné si vyzkoušet na vlastní kůži a v neposlední řadě jsme i zde zhlédli několik krátkých filmů. Žáci si mohli odvézt domů upomínkový předmět i z tohoto místa. Ač v těchto prostorách někteří již byli, přesto se rozhodně dozvěděli něco nového a se svými spolužáky si celý den dostatečně užili.

Vyučující 5. ročníků

Exkurze 7. ročníků

Ve středu 4. října se „sedmáci“ konečně dočkali dlouho plánované exkurze do Prahy.

Již v 6,45 jsme se všichni sešli na vlašimském nádraží a do hlavního města jsme dojeli vlakem. Po cestování tramvají a lanovkou jsme se ocitli na Petříně, kde jsme se prošli bludištěm, vystoupali na rozhlednu a trochu posílili před další cestou.

ZŠ Vorlina je zlatá

Ve středu 20. 9. 2017 se na hřišti Na Lukách konala atletická všestrannost žáků 1. – 5. Tříd. Po sečtení výsledků jsme obdrželi pohár za 1. místo celkovém prvenství ze 16 družstvech. Spolu s rodiči jsme si užili eufóriii  z vítězství, zakřičeli jsme si 3 krát HURÁ. Vyfotili jsme se s pohárem a zkrátka – užili jsme si to!

Běh naděje

II.stupeň ZŠ Vlašim Vorlina se jako každoročně zúčastnil "Běhu naděje"v zámeckém parku

Přespolní běh

V úterý 19. 9. 2017 se naši žáci 7. a 8. ročníků zúčastnili přespolního běhu – běháme s BK Tour. Závodilo se v zámeckém parku ve Vlašimi.

Soutěž byla rozdělena do kategorií podle věku a závodilo se v šestičlenných družstvech.

Družstvo chlapců obsadilo 2. místo a děvčata 3. místo.

Proběhla i soutěž jednotlivců a náš závodník David Rek ve své kategorii stál na nejvyšším stupínku.

Všem zúčastněným žákům blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

vedoucí družstva Mgr. Jaroslava Lisková

Florbal

ve čtvrtek 21.9.2017 nebude kroužek florbalu - žáci budou na "Běhu naděje"

Začátek školního roku

V pondělí 4.9.2017 začíná nový školní rok 2017/18; žáci budou ve škole 2 vyučovací hodiny; družina je již v plném provozu.

V úterý 5.9.2017 budou I.třídy ve škole 2 hodiny; I.stupeň 4 hodiny a II.stupeň 5 hodin.

Ve středu 6.9.2017 budou I.třídy ve škole 3 hodiny a ostatní dle rozvrhu.

Sportovní den na 2. stupni

V závěru školního roku, ve středu 28.6. na naší škole tradičně proběhl sportovní den.

Toho se zúčastnily všechny ročníky. Soutěžilo se ve fotbalu, florbalu, přehazované a odbíjené.

Třídy mezi sebou bojovaly a navzájem se povzbuzovali o co nejlepší výkon a svého soupeře porazit. Samozřejmě se hrálo fair play.

V závěru soutěží se běžely smíšené štafety  mezi jednotlivými ročníky. Ty už naši žáci umí a bylo se skutečně na co dívat. Nejtěsnější rozdíl v čase byl mezi třídou 8. A a 8. B, necelá 1 vteřina.

Nejhodnotnější výkon podala třída 9. B, časem 1: 10 vteřin.

Nejlépe se dařilo třídě 9. B, 7. A a 6. C. Všichni žáci si sportovního dne užili i přes velké horko

a už se těší na prázdniny.

Učitelé Tv.

Přespání na ZŠ Vorlina

Jako rozloučení s prvním stupněm děti mohly zakusit, jak vypadá škola v noci a mohly se zúčastnit přespání ve škole. Celkem se zúčastnilo 21 odvážlivců, ale jeden potom bohužel odpadl během večera. Pro děti byl připraven pestrý program v podobě her, zpěvu a tance. K večeři si každý udělal pizzu podle svých představ. Večer už na všechny padla únava, ale i přesto jsme moc dobře vnímali, že procházení noční školou je celkem strašidelné. Přes noc naše chrápání doprovodily dokonce hromy a blesky. Naštěstí se nikomu nic zlého nestalo a moc jsme si to užili.

Pavla Müllerová

Výlet na Berchtold

Naším závěrečným výletem byl denní program na zámku Berchtold. K začátku nám paní průvodkyně v parčíku ukázala miniatury známých českých zámků. Ke každému nám řekla pár zajímavostí a historických údajů. Po krátké svačině přišla pro děti asi nejzábavnější část programu, a to projížďky po dopravním hřišti. Jako vozidlo mohli použít koloběžky nebo motokáry. Pro fajnšmekry paní průvodkyně připravila golfový vozík, na kterém se s ní děti mohly projet. Náš výlet jsme zakončili na velké trampolíně, která se nacházela přímo v parku s miniaturami. Počasí nám velmi přálo a i to přispělo k dobrému průběhu výletu a děti si to moc užily.

Pavla Müllerová