Okresní finále McDonald´s Cup

Ve čtvrtek 4. května se 14 chlapců ze 4. a 5. tříd opět sešlo ve Vlašimi Na Lukách, aby se utkali s dalšími 7 týmy o postup do krajského finále. Týmy byly rozděleny do 2 skupin po 4. Tým ZŠ Vorlina po 3 úspěšných zápasech postoupil jako první ze skupiny a v semifinále se utkal s týmem ZŠ Votice, bohužel neúspěšně. Následoval poslední zápas se ZŠ Jankov o 3. a 4. místo, kde chlapcům bohužel štěstí také nepřálo a proto se nakonec museli spokojit se 4. místem.

Děkuji všem zúčastněným chlapcům za skvělé sportovní výkony a i tentokrát velice děkuji dalšímu  trenérovi, panu Vilimovskému, za pomoc a ochotu věnovat nám svůj volný čas.

Kateřina Blahoušová

EXKURZE DO OSVĚTIMI

fotobb

Společně se spolužáky z 9. tříd jsme 27. dubna 2017 jeli na celodenní výlet do Osvětimi v Polsku.

ÚSPĚCH V CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽI DANIEL

fotobb

Dne 27. března 2017 jsem byla pozvána na vyhlášení ocenění literární a historické soutěže Daniel. Slavnostní akt se konal v sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze.

Prvňáčkové v ekocentru

V dubnu všichni naši prvňáčkové navštívili ekocentrum, kde se zúčastnili programu „Mrňouskové kolem nás“. Seznámili se tak s několika druhy hmyzu a jejich životem. Program, byl velice hezky připraven.

Vyučující I. ročníků

RUDOLF II. HABSBURSKÝ

Žáci 1. a 2. stupně zhlédli 19. dubna ve škole humorné divadelní představení projektu Faber v podání herců Pěnkavových z Takonína o době a vládě Rudolfa II. Habsburského. Dozvěděli se zajímavosti o renesanční módě, alchymii, mučících nástrojích, zbraních. Pikantní historky ze života Habsburského rodu okořenily celé představení, které se žákům velmi líbilo.

Vyučující dějepisu

Exkurze tříd 6.A a 6.B

Dne 20.3. 2017 obě třídy vyrazily do Prahy. Žáky čekalo divadelní představení v divadle Metro s názvem Na výletě v iSvětě, kde se seznámili s černým divadlem. Herci jim na závěr ukázali,  jak se představení tvoří a někteří stateční jedinci si i vyzkoušeli principy černého divadla na jevišti.

Pak nás ještě čekala Staroměstská radnice. Prošli jsme její historickou částí, obě třídy měly zajímavé průvodce a dozvěděly se nové zajímavé informace. Všichni jsme měli možnost prohlédnout si orloj i z druhé strany. Na konec prohlídky jsme se vydali na věž, ze které jsme viděli celou Prahu jako na dlani. Dnes bychom se už na věž nemohli podívat, protože je zavřená kvůli opravám. To jsme měli štěstí!

Třídní učitelky 6.A a 6.B

Krajské kolo

Soutěže Finanční gramotnost 2016/2017

V březnu proběhlo krajské kolo celostátní „Soutěže Finanční gramotnost“, do kterého postoupilo družstvo naší školy ve složení Petr Novotný, Marek Lukl a Matěj Lažan. Chlapci se umístili na velmi pěkném 9. místě. Děkujeme za účast a reprezentaci školy.

Eliška Langrová

Divadlo

fotobb

Ve středu 15.3. druháci ze ZŠ Vorlina pod záštitou Domečku vyjeli po obědě do Prahy na muzikál Ferda Mravenec.