rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Ekocentrum

Dne 16.11. jsme byli v Ekocentru na programu "Jak krtek ke kalhotkám přišel".

Program byl zaměřen na výrobu látek. 

Mohli jsme si vyzkoušet, jak a z čeho se látky dělají.

Také jsme si z vlny upletli náramky a utkali jsme si dečku.

Program se nám líbil a už teď se těšíme na další návštěvu.

                                                                                   Žáci V.B

Návštěva SPŠ

Dne 14.11. jsme navštívili aulu SPŠ ve Vlašimi, kde nás přivítal ředitel školy a provázel nás celou dobu prezentace. Pomocí instruktážního filmu jsme se seznámili s obory, které se na této škole vyučují. Jsou 4-leté a 3-leté. V některých z nich mohou žáci za pěkný prospěch získat stipendium.

První poznatky byly o průmyslových revolucích a jejich průběhu. Pomocí videa jsme mohli nahlédnout do učeben a poznat pomůcky a stroje, které žáci používají při výuce. Pan ředitel nás informoval o uplatnění technických oborů v praxi a o tom, že tento obor má budoucnost.

Z této prezentace jsme si odnesli hodně užitečných informací.

 

Žáci 9.A a 9.B

Vítězství v krajském kole stolního tenisu

Po říjnovém vítězství v okresním kole postoupila děvčata Kristýna Pěnkavová (9.B) a Veronika Poláková (4.B) do krajského kola ve stolním tenise. Krajské kolo se konalo v Domě dětí Spirála v Poděbradech a účastnilo se ho pět družstev. Postupně děvčata porazila týmy z Neratovic, Staré Boleslavi, Slaného a domácích Poděbrad a kvalifikovala se do republikového finále, které se bude konat 4. a 5. prosince v Holicích u Pardubic. Děkujeme za reprezentaci a držíme palce do dalších bojů.

                                                                                                          Mgr. Petr Jíša

Cirkus Happy Kids

na ZŠ Vorlina od pondělí 30.11.2017 do soboty 4.11.2017 - závěrečná vystoupení žáků

 

Exkurze 8.tříd

Dne 24.10. 2017 se žáci 8. A a 8. B třídy ZŠ Vorlina zúčastnili exkurze do dceřiné společnosti japonské firmy Asmo ve Zruči nad Sázavou, která vyrábí malá elektromobilová zařízení pro  automobily  známých světových značek. Žáci se  seznámili s výrobou, potom v novém studijním středisku plnili úkoly a zhlédli  instruktážní film.

Druhou část exkurze tvořila návštěva Vodního domu a přehradní hráze Švihov. Průvodkyně zahrnula žáky zajímavostmi, čísly i informacemi.

Exkurze žáky zaujala, přálo i počasí a prožili zajímavý a netradiční den.

A.Bucharová a S. Davisová

Halloween v 8.A a 8.B

Dne 31.10. 2017 oslavily třídy 8.A a 8.B během odpoledního vyučování svátek Halloween. Dle tradice si žáci upekli strašidelné jídlo. Zasoutěžili si v lovení jablek tzv. bobbing for apples. Vykrájeli dýně a z některých odvážlivců udělali mumie. 

 

třídní učitelky

Návštěva hvězdárny

V pátek 20.října se žáci 4.ročníků vydali na nedalekou hvězdárnu, kde pro ně byla připravena beseda, v níž se děvčata a chlapci dozvěděli mnoho informací i zajímavostí jak z historie, tak současnosti kosmonautiky.

Besedu vedl odborník pan inženýr Vlach, který velice živě a zajímavě představil dětem mnohá zákoutí vesmíru. Pro větší názornost použil model oběhu Země kolem Slunce. Při besedě využil také počítač, s jehož pomocí dětem dokumentoval pohyby planet, podmínky na těchto planetách ve vztahu k naší Zemi. Děti se mohly pochlubit svými znalostmi o Vesmíru, které pan inženýr vhodně doplnil a rozvinul.

Součástí výukového programu bylo i pozorování prostřednictvím dalekohledu a ukázky meteorologických přístrojů a pomůcek.

 

třídní učitelé 4.tříd

Návštěva Ekocentra

V týdnu od 9.10. zavítali žáci všech čtvrtých tříd do místního Ekocentra. Zde je čekal program s názvem Svět barev. Děti se nejvíce těšily na batikování svých vlastních triček, které ovšem proběhlo až v druhé části programu. V té první je čekalo povídání o barvách, dále aktivita, kdy měly barevné lepíky na čele a bez mluvení se měly rozdělit do skupin podle barev, posléze práce v těchto skupinách na téma "pro které věci je typická nějaká konkrétní barva?" a na konec i pantomimické ztvárnění jednotlivých barev. Teprve poté přišlo na řadu kýžené batikování. Průvodce dětem nejdříve ukázal, jakými různými způsoby se batika provádí, a ty si vzápětí mohly nějakou z možností samy vyzkoušet. Při čekání na "uvaření" triček ještě žáci zhlédli prezentaci o zbarvení živočichů v přírodě a pak už je čekalo rozmotávání svých výtvorů. Nutno podotknout, že všem bez výjimky se jejich dílo povedlo, a tak si domů všichni mohli odnést originální suvenýr.

                                                                                                                             učitelé 4. tříd

Finsko 2017

Ve dnech 14.-16.8.2017 jsem letěla v rámci místního akčního plánu – MAP do Finska. Z letiště Václava Havla jsme letadlem odletěli do Helsinek (Finsko).Z letiště jsme se jeli minibusem ubytovat. Bydleli jsme v Kurala Manor ve dvou malých chatách a jedné velké budově. U večeře jsme se všichni lépe seznámili s našimi finskými hostiteli.Také jsme plánovali další program a postup projektu.Další den jsme měli výbornou snídani a jeli jsme do školy v Ÿlenu.Škola byla velmi hezká, jak zevnitř tak z venku. Všichni lidé na nás byli moc milí.Mě jako zástupkyni mládeže nejvíce zaujal Semafor v jídelně. Když je moc hluku svítí červeně a když se žáci zklidní, rozsvítí se zelená. Dostali jsme oběd – lososa a bramborovou kaši. V jídelně vedle výdejního pultu mě zaujala nádoba s mentolovými žvýkacími bonbony, které si mohou děti po obědě vzít. Poté jsme jeli do přírodní učebny, obdoby našeho podblanického ekocentra.Tam měli moc zajímavé interaktivní prvky, přes které se děti mohou seznamovat s tím, co se děje v přírodě kolem nich. Autobus nás dovezl k přírodní rezervaci a my se procházeli po finských rašeliništích okolo jezera. Viděli jsme  hodně masožravých kytek rosnatek. Pak jsme se vydali k finské sauně a na piknik k jezeru, které je velké v průměru přes 25 km. Někteří šli do sauny a jiní si povídali s finskými hostiteli, kteří přijeli za námi. Snědli jsme výbornou večeři a konverzovali o projektu i o jiných věcech.Finští hostitelé nás odvezli na ubytování.Další den jsme se cestou do Helsinek stavili na střední škole. Dospělé velmi zajímali dílny a bezbariérovost školy. Jeli jsme na letiště do Helsinek a letěli domů.

Na návštěvu ve Finsku jsme navázali přípravou projektu Erasmus 13+. Dne 6.10. jsme se sešli v ZŠ Vorlina s zástupci mládeže ze škol: ZŠ a MŠ Zdislavice, ZŠ Čechtice a ZŠ Vorlina. Mimoškolní projekt Erasmus 13+ se zaměřuje na mezinárodní spolupráci a výměnu mládeže. Budeme spolupracovat s finskou mládeží na téma příroda a životní prostředí u nás a u nich. Projekt si během naší spolupráce sami naplánujeme, napíšeme a podáme.S projektemnám pomáhá MAS Blaník.

Hana Klaudysová ZŠ Vorlina 7.C

 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz