rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Evropa ve škole....

Výsledky republikového kola výtvarné a literární soutěže Evropa ve škole.

Letos se ústřední kolo konalo v květnu v Českém Krumlově. Čestné uznání ve 2. kategorii výtvarné části soutěže získaly žákyně 3. B ZŠ Vorlina Anna Dušková a Zuzana Davisová za keramický výrobek "Učitelka hudby". Čestné uznání ve 3. kategorii bylo uděleno Dianě Bártové ze třídy 8. A za soubor linorytů "Tanečníci".

Ve 2. kategorii literární části soutěže dostala čestné uznání žákyně 8. A Veronika Exnerová za literární práci "Svetr".

Děvčatům gratulujeme a přejeme další výrazné úspěchy.

Alena Bucharová

Výlet školní družiny do Šestajovic

fotobb

31.5.2017 jsme podnikli výlet do čokoládovny v Šestajovicích, kde jsme se seznámili s výrobou čokolády. Po úvodní ukázce výroby čokolády jsme si sami mohli čokoládu vyrobit, ozdobit i namalovat. Poté jsme navštívili interaktivní část, kde se nachází svíčkárna. Zde jsme si vlastnoručně vyrobili svíčky všech možných tvarů. Děti si vyzkoušely svoji šikovnost výlet si užily a všichni jsme byli spokojeni.

Děti a vychovatelky školní družiny ZŠ Vorlina

 

Návštěva vlašimských hasičů ve ŠD

fotobb

17.5.2017 nás navštívili hasiči z vlašimského HZS. Přijeli malým pohotovostním vozidlem a dvěma velkými hasičskými auty. Na hřišti za školou nám povyprávěli o své náročné a důležité práci. Předvedli nám použití speciální techniky jako jsou pneumatické nůžky na vyprošťování zaklíněných osob, hydraulický zvedák, vzduchový ventilátor, zasoutěžili jsme si v sestavování hadic a vyzkoušeli stříkat proudnicí na cíl. Ukázali nám speciální protichemický oblek a také jsme měli možnost obléknout se do jejich pracovního obleku i s přilbou. Největší zážitek pro nás byl, když nám hasiči na závěr předvedli vodní dělo v akci.

Chceme našim hostům z vlašimského HZS poděkovat nejen za nádherné odpoledne, které jsme si všichni moc užili, ale především za jejich náročnou práci pro nás všechny a těšíme se na další spolupráci.

děti a vychovatelky školní družiny


 

Projekt "Zdraví do škol"

fotobb

V dubnu a květnu se tříd I.B a II.A zúčastnily projektu "Zdraví do škol", kde je paní lektroka Žížalová v 6 lekcích seznámila se zdravým životním stylem, správnou životosprávou, správným a zdravým stravováním ....

 

vyučující I.B a II.A

Exkurze do Tábora 7.A a 7.B

Poslední květnový den jsme strávili se sedmáky v Táboře. Znovu jsme si připomněli, co tento rok probírali v hodinách dějepisu. Housův mlýn nás přivítal středověkým způsobem. Oslovovali nás tu sestro a bratře. Prohlídli jsme si jejich zbrojnici, kde jsme si mohli vyzkoušet helmy, potěžkat si meče, které používali čeští i zahraniční herci. Následovalo divadelní představení o době husitské a životě Jana Husa. Po představení jsme si mohli vyzkoušet školu šermu, házení sekerou, simulovanou jízdu na koni s oštěpem, boj molitanovými válci, vyrobit si misku na hrnčířském kruhu nebo napsat dopis husím brkem u písaře. Housův mlýn nám dal možnost prožít 2,5 hodiny v době husitské.
Exkurzi jsme zakončili v husitském muzeu. Expozici jsme prošli s pracovními listy. 
 
třídní učitelky 7.A a 7.B
 

Anglie 2017

Dne 22.5. 2017 jsme vyrazili do Anglie. Jeli jen žáci, kteří měli zájem, dohromady 12 žáků.

Jeli jsme přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme zastavili v Calais, šli ukázat pasy kontrole a nalodili se na trajekt. Cesta trajektem byl zážitek, viděli jsme krásné vycházející slunce.

Ráno jsme dojeli do Anglie. První den jsme strávili v Portsmouthu, který jsme si prošli a poté zavítali do Spinnaker Tower, což je vyhlídková věž. Po tomto náročném dni nám byli přiděleny rodiny. Všichni byli spokojeni.

Druhý den jsme jeli na Beachy Head, Seven sisters, což jsou vysoké útesy. Bylo to dlouhé chození, ale výhled nám za to stál.. Po Beachy Head následoval úžasný Brighton, první jsme šli do Sea Life Centre, kde jsme viděli spoustu mořských živočichů. Poté Royal Pavilion, kde se bohužel nesmělo fotografovat. Následovala vyhlídková věž British Airways i360. A potom jsme měli malý rozchod po Palace Pier.

Třetí, poslední den v Anglii jsme strávili v Londýně. Nejdříve jsme jeli po Temži k London Eye, ze kterého jsme měli skvostný výhled. Poté jsme šli kolem Big Benu, viděli Downing Street 10, prošli kousek St. James Parku a dorazili k Národní Galerii a měli hodinový rozchod na Trafalgar Square.

Pak jsme už jeli domů. Výlet se nám moc líbil, počasí se vydařilo. Děkujeme za možnost podívat se do Británie.

Za celou výletní četu Veronika Exnerová a Jana Průšová, 8.A

NÁVŠTĚVA ZÁMKU KONOPIŠTĚ

Dne 25. 5. absolvovali žáci třetích tříd školní výlet. Autobusem jsme odjeli do nedalekého Benešova, který se pyšní zámkem Konopiště. Všechny třídy se postupně zúčastnily prohlídky salonů severního křídla. Navštívili jsme kapli sv. Huberta, knihovnu, loveckou chodbu s trofejemi i zbrojnici, která patří k nejvýznamnějším v Evropě.

Poté jsme zhlédli Střelnici s doprovodným dokumentem a Muzeum sv. Jiří s unikátní monotematickou sbírkou. Po svačinové přestávce a nákupu suvenýrů jsme se vydali na obhlídku okolí zámku.

Medvěd jménem Jiří – obyvatel zámeckého příkopu se nám nepředstavil, zato v Růžové zahradě jsme se mohli kochat krásou pavích per, se kterou se nám jejich nositelé hrdě chlubili. Procházka kolem rybníka byla milým zpříjemněním pobytu v zámeckých prostorách.

Výlet jsme zakončili u stánků se suvenýry v blízkosti parkoviště. S upomínkovými předměty a s načerpanými zážitky jsme se vrátili do svých domovů. Výlet se všem líbil.

                                                                                                             učitelky třetích tříd

Projekt Edison – čtvrtek

Během dnešního dne opět vedli zahraniční stážisté zajímavé hodiny pro naše studenty. Byla zde možnost seznámit se s jinou kulturou, zvyky a tradicemi, ochutnat zajímavá jídla nebo se naučit několik slov v kantonštině, francouzštině a dalších jazycích. Hlavně si ale naši žáci důkladně procvičují angličtinu a kladou stážistům otázky.

Eliška Brejdová, Veronika Exnerová a Jáchym Hladký připravili pro stážisty prezentaci o České republice, která se setkala s velkým úspěchem. Během odpoledního vyučování stážisté navštívili hodiny tělesné výchovy a Člsp. 
Projekt Edison je kladně hodnocen ze všech stran, z čehož máme velkou radost. Zítra nás čeká velké finále. 

Níže naleznete fotografie z proběhlých akcí a krátký článeknašich žáků, kteří hodnotí průběh projektu. Můžete si tak přečíst, jak samotní žáci vnímají tento projekt.

 

Edison - středa

Středa 17.5.  - GLOBAL VILLAGE

Dnes jsme společně “navštívili” Hongkong, Kanadu, Čínu,Gruzii, Francii, Írán a Indii. Ochutnali jsme francouzskou marmeládu, sušenou chobotnici, javorový sirup a další dobroty. Zkusili jsme si napsat něco čínskými znaky. Viděli jsme ukázky např. národních tanců nebo písma. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o výše jmenovaných zemích. Největší úspěch v jídle měla marmeláda, javorový sirup, toasty s burákovým máslem a kondenzovaným mlékem. Naopak chobotnice mnohým žákům nechutnala, ale pak se našli i takoví jedinci, kterým chutnala. Dnešek byl užitý den a myslím, že si ho jak stážisté, tak žáci naší školy užili!

 

Kateřina Hromasová 8. B


 

Středa 17.5.- GLOBAL VILLAGE

Středa se stážisty se nesla ve velmi pohodovém duchu. Opět jsme se dozvěděli hodně informací o jiných státech a kulturách. Ochutnali jsme typická jídla a nápoje. Dozvěděli jsme se mnoho o symbolech typických pro tamní země a opět jsme se snažili se stážisty mluvit. Hodně jsme se nasmáli a užili si spoustu zábavy.

Jedna z velmi oblíbených pochutin, jež nám byly nabízeny, byl javorový sirup typický pro kanadskou zemi. Ochutnali jsme však i čínský čaj a ti odvážnější jedinci i sušenou chobotnici.
Hlavní atrakcí bylo čtení budoucnosti z knížky od íránské dívky Golnar. Myslím, že tím nám všem (hlavně dívkám) trošku zamotala hlavu.
Na konci dne jsme si pak společně zazpívali několik anglických písniček a poté dokonce i pár českých, mezi ně nemohl nepatřit Karel Gott a jeho proslulý ,,Trezor”.

Celkově tak můžu říci, že se den více než vydařil a doufám, že i milí stážisté si ho užili tak jako my.

 

Adéla Štěpánková, 9. B  

 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz