rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Kdo si hraje,nezlobí

v duchu tohoto hesla probíhal školní výlet osmých tříd. V pátek 9.6. jsme vyjeli do chatové osady Vrábov u Českého Šternberka. Dva dny, které jsme zde strávili, byly plné her, soutěží a zábavy. O organizaci činností se podělili učitelé se žáky. Žákům se líbily soutěživé a závodivé hry na hřišti i při turistické vycházce do Drahňovic. A učitele zase překvapila vodní bitva a stezka odvahy, které si připravili žáci. Všichni jsme si výlet užili a v sobotu po obědě se spokojeni vrátili do Vlašimi.

 

třídní učitelky Bohatová a Lizáková

Pohádkový hrad

V červnu se druháci vydali do klášteru v Sázavě, kde se seznámili s tradičními českými řemesly. Viděli při práci skláře, raziče mincí, perníkářku, hrnčíře, kovotepce, krotitelku hadů, fakíra, kejklíře, ale ze všeho nejvíc se jim líbila práce kováře. V celém areálu žáky provázely postavy z dob poustevníka Prokopa. Shlédli také pohádkové představení O princezně, která se ničeho nebála. Na závěr viděli souboj vikingů a svou odvahu si mohli ověřit sestupem do tajemné jeskyně, kde dostali plaketku hradu na památku krásně prožitého dne.

                                                                                              žáci 2. tříd ZŠ Vorlina

 

Šikulové z druhých tříd v ekocentru

V květnu jsme šli do ekocentra na program Šikulova dílna. Provázela nás Barča, s kterou jsme vyráběli jednoduchou hračku – malou dřevěnou káču. Učili jsme se řezat pilou, brousit smirkovým papírem, měřit, zatloukat hřebík a celou věc sestavit dohromady. Při práci jsme si zpívali písničku na melodii pohádky Pat a Mat: „Dvakrát měř, jednou řež, pozor, ať se do prstíku neřízneš!“ Další sloky souvisely s právě probíhající činností. Program se nám velmi líbil, už jen proto, že jsme si domů odnesli hotový výrobek, s kterým jsme si ještě ve třídě pohráli.

                                                                                              žáci 2. tříd ZŠ Vorlina

TJ Sokol Vlašim - nábor na basketbal

8.6.2017 proběhla v naší škole ukázka basketbalu pro 1.-3.ročník. Děti si mohli vyzkoušet driblink, přihrávky, střelbu na koš a došlo také na malé utkání. Nábor pořádá TJ Sokol Vlašim a bude se konat 13., 20. a 27.6. v 15:00 v hale Sokola. Těšíme se na Vás. Kroužek basketbalu pak bude probíhat každé úterý od 5.září od 15:00. Další případné dotazy Vám zodpoví pan Radim Klein tel. 739827212 nebo radim.klein@centrum.cz.

 

 

Čtvrťáci na výletě

V úterý 6.6. jsme se vypravili na závěrečný školní výlet. Cílem naší cesty bylo „Muzeum voskových figurín“ pod Karlštejnem a „Koněpruské jeskyně“. Počasí se nám vydařilo, proto nám nevadilo ani malé zdržení na dálnici. Po příjezdu na parkoviště jsme si vyšlápli kopec ke Karlštejnu k Muzeu voskových figurín, jehož expozice nám umožnila nahlédnout do života středověkých řemeslníků, uvědomili jsme si hrůzu vězení, potkali jsme se zde s katem krysařem, bílou paní a řadou známých panovníků, vojevůdců a umělců z české i zahraniční historie. Monstrózní podívanou byl pro nás obří kaleidoskop, zobrazující klenoty českých panovníků, architektonické památky či krásy naší přírody.

Po návštěvě Muzea voskových figurín jsme se vydali na nádvoří hradu Karlštejn, kde jsme si vychutnali dechberoucí výhled z karlštejnských hradeb. Zbyl nám čas i na nákup suvenýrů.

Poté jsme se vydali autobusem ke Koněpruským jeskyním. Prohlídka jeskyní byla velice zajímavá, dozvěděli jsme se mnoho informací o vzniku a objevu jeskyní.

 

Žáci 4.tříd s třídními učitelkami

 

 

Projekt voda

Ve středu 31.5. probíhal na 1.stupni projekt s názvem „Voda“. Žáci měli možnost dozvědět se mnoho nových informací na toto téma, druháčci se vypravili do přírody otevítrat studánku.

Výstava lidského těla (8.A, 8.B, 9.A)

31. 5. jsme se zúčastnili výstavy lidského těla v Praze. Zde nás student medicíny provedl deseti místnostmi a popsal nám, jak lidské tělo funguje. Všichni jsme se dozvěděli něco nového a zajímavého o lidském těle. Výlet jsme si užili.

 

Výlet I. ročníky

V pondělí 5. 6. 2017 se první třídy vydaly na svůj první společný výlet. Navštívily Fábulovu pohádkovou říši v Kamenici nad Lipou. Děti tam shlédly krátké divadelní představení, v pohádkovém sklepení plnily úkoly kouzelných bytostí, procházely bludištěm, kde odpovídaly na otázky za pomoci nápovědy skřítka Fábuly, mohly se občerstvit v pohádkové cukrárně i si zakoupit malé suvenýry. Počasí nám přálo. Výlet se nám vydařil.

Vyučující I. ročníků

Čtvrťáci na Karlštejně

V úterý 6. června vyrazily čtvrté ročníky na závěrečný výlet na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní. Cesta byla trošku náročná a zdlouhavá a tak jsme s malým zpožděním dorazili na Karlštejn. Naše cesta vedla do Muzea voskových figurín, kde jsme si prohlédli všechny vystavené exponáty, které byly opravdu jako živé. Pak jsme viděli krátký film a i ten se nám moc líbil. Po prohlídce jsme šli na nádvoří hradu, nakoukli do kamenné studně, prošli se po hradbách a samozřejmě také nakupili mnoho suvenýrů na památku. Následoval přesun do Koněpruských jeskyní. Z těch jsme byli nadšení a se zájmem si užili prohlídku a výklad průvodců.  Počasí nám po celý den přálo a my si užili krásný výlet a přivezli si domů plno nových poznatků, zážitků a vědomostí.

                                                                       Žáci a učitelé 4. tříd

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz