Opět na svobodě

Opět na svoboděbb

Žáci ze školní družiny ZŠ Vorlina se dne 4. 10. 2017 zúčastnili zajímavé akce s překvapením. Před školním hřištěm nejdříve proběhla beseda s pracovníky Českého svazu ochránců zvířat, kde jsme se dozvěděli nejen o činnosti Parazoo ve Vlašimi, ale také jak se zachovat v případě, když nalezneme v přírodě opuštěné nebo zraněné zvíře. Poté se nad našimi hlavami vznášel les rukou a naše otázky na pracovníky ČSOZ se sypaly ze všech stran. Po jejich zodpovězení  nastal čas odhalit překvapení. Bylo jím vypuštění uzdraveného samečka poštolky zpět do přírody. Předtím než jsme ho vypustili, přemýšleli jsme, jaké jméno mu dát. A protože 4. října má svátek František, o jménu bylo rozhodnuto. Jeden z nás měl pak možnost být „ u toho“ a vypustit poštolku do přírody. A protože je u nás ve družině také František, dostal od nás „malý dárek.“ Všichni jsme pozorovali první minuty letu uzdravené poštolky Františka a v duchu mu popřáli hodně štěstí na svobodě.

EKOHRÁTKY V PARKU

Dne 11. 10. zavítali žáci 1. B do Ekocentra. V rámci programu se pod vedením průvodce Jirky vydali do vlašimského zámeckého parku. Zde se seznamovali s přírodou a s chováním vůči ní. V průběhu programu se děti rozdělily do pěti skupin, ve kterých plnily několik úkolů. Za každý splněný úkol dostala skupina odměnu v podobě kousku mapy. Ta měla v závěru děti dovést k vysněnému cíli – k pokladu. Dětem se v parku velmi líbilo, úkoly plnily s nadšením a penízek z pokladu pro ně bude milou vzpomínkou na návštěvu našeho krásného parku.

učitelka 1. B

Okresní kolo ve stolním tenise

Ve středu 11. 10. proběhl okresní přebor ve stolním tenise.

Turnaj se konal ve Sportovní hale ve Vlašimi. Po rozcvičení, závodníci byli rozděleni do věkových kategorií a vlastní soutěž začala. Naši školu reprezentovaly 3 družstva dívek a 2 družstva chlapců. Na turnaji jsme viděli mezi hráči velmi pěkné výměny. V celkovém umístění jsme byli několikrát na stupních vítězů. Mladší chlapci se umístili na 2. místě, mladší dívky obsadily 2. a 3. místo. Starší dívky v sestavě Pěnkavová Kristýna a Poláková Veronika svoji kategorii vyhrály a postupují do dalšího kola. Všem závodníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy a vítězkám přeji hodně úspěchů v další soutěži

J. Lisková vedoucí družstva

Exkurze 5. tříd

V úterý 10. října se žáci 5. tříd zúčastnili exkurze na skládku v Trhovém Štěpánově, do Včelího světa v Hulicích a do Vodního domu. I přes nepřízeň počasí proběhla exkurze ke spokojenosti všech. Na skládce jsme dostali spoustu cenných a zajímavých informací, které se týkají odpadu a jeho třídění. Ve Včelím světě se nás ujala paní, která nás velice ochotně provedla celým objektem a zahrnula nás spoustou informací o včelách a jejich užitečnosti. Součástí prohlídky byla i videoprojekce, každý žák si vyrobil svou vlastní svíčku a také si mohl zakoupit nějaký výrobek z široké nabídky včelích produktů. Ve Vodním domě jsme si také prošli celý objekt, některé zajímavosti bylo možné si vyzkoušet na vlastní kůži a v neposlední řadě jsme i zde zhlédli několik krátkých filmů. Žáci si mohli odvézt domů upomínkový předmět i z tohoto místa. Ač v těchto prostorách někteří již byli, přesto se rozhodně dozvěděli něco nového a se svými spolužáky si celý den dostatečně užili.

Vyučující 5. ročníků

Exkurze 7. ročníků

Ve středu 4. října se „sedmáci“ konečně dočkali dlouho plánované exkurze do Prahy.

Již v 6,45 jsme se všichni sešli na vlašimském nádraží a do hlavního města jsme dojeli vlakem. Po cestování tramvají a lanovkou jsme se ocitli na Petříně, kde jsme se prošli bludištěm, vystoupali na rozhlednu a trochu posílili před další cestou.

ZŠ Vorlina je zlatá

Ve středu 20. 9. 2017 se na hřišti Na Lukách konala atletická všestrannost žáků 1. – 5. Tříd. Po sečtení výsledků jsme obdrželi pohár za 1. místo celkovém prvenství ze 16 družstvech. Spolu s rodiči jsme si užili eufóriii  z vítězství, zakřičeli jsme si 3 krát HURÁ. Vyfotili jsme se s pohárem a zkrátka – užili jsme si to!

Běh naděje

II.stupeň ZŠ Vlašim Vorlina se jako každoročně zúčastnil "Běhu naděje"v zámeckém parku

Přespolní běh

V úterý 19. 9. 2017 se naši žáci 7. a 8. ročníků zúčastnili přespolního běhu – běháme s BK Tour. Závodilo se v zámeckém parku ve Vlašimi.

Soutěž byla rozdělena do kategorií podle věku a závodilo se v šestičlenných družstvech.

Družstvo chlapců obsadilo 2. místo a děvčata 3. místo.

Proběhla i soutěž jednotlivců a náš závodník David Rek ve své kategorii stál na nejvyšším stupínku.

Všem zúčastněným žákům blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

vedoucí družstva Mgr. Jaroslava Lisková

Florbal

ve čtvrtek 21.9.2017 nebude kroužek florbalu - žáci budou na "Běhu naděje"

Začátek školního roku

V pondělí 4.9.2017 začíná nový školní rok 2017/18; žáci budou ve škole 2 vyučovací hodiny; družina je již v plném provozu.

V úterý 5.9.2017 budou I.třídy ve škole 2 hodiny; I.stupeň 4 hodiny a II.stupeň 5 hodin.

Ve středu 6.9.2017 budou I.třídy ve škole 3 hodiny a ostatní dle rozvrhu.