Den otevřených dveříbb

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří na 1. i 2. stupni dne 31.1.2017 od 16.00 hod.

ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Ve čtvrtek 24. listopadu se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se účastnili někteří žáci 8. a 9. tříd. Téma letošní soutěže znělo „Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové v 18. století“. Nejlépe úkoly vyřešil a 1. místo obsadil Lukáš Srba z 9. A, který tak zopakoval svůj úspěch z loňského školního kola dějepisné olympiády. Na 2. místě se umístil Josef Matějovský z 9. C, na 3. místě Eliška Brzková z 9. B. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme. Jmenovaní žáci postupují do okresního kola, jež se uskuteční v lednu 2017.

Vyučující dějepisu

Vánoční jarmark

jarmarkbb

pozvánka na úterý 20.12.2016

Čtvrťáci v Ekocentru

V listopadu objevovali svět barev ve stejnojmonném programu vlašimského Ekocentra žáci čtvrtých ročníků. Seznámili se se symbolikou barev, historií jejich používání i významem v přírodě. Dozvěděli se, jakou roli hraje v přírodě zbarvení živočichů a rostlin, jak a čím se v minulosti barvily oděvy. Vyzkoušeli si i jednoduchou techniku barvení – batiku a sami si nabatikovali vlastní tričko. Čtvrťákům se program velice líbil a s z vlastnoručně obarveného trika byli nadšeni. Děkujeme zaměstnancům Ekocentra za příjemně strávené dopoledne.

Žáci a učitelky 4.tříd

Divadelní představení

V pondělí 14.11.2016 1. ročníky navštívily divadelní představení v KD Blaník "Krejčík Honza".

Všem se nám tam moc  líbilo a těšíme se na další.

Žáci 1. ročníků se svými třídními učitelkami

Na plavání

Říjen a listopad byl pro nás ve znamení plavání. Moc jsme se těšili, i když jsme trochu měli obavu, jestli ten „zápřah“ celého dne na bazénu zvládneme. Ale obstáli jsme na jedničku! Po ranní dvouhodinové výuce jsme odpočívali a hráli si na herně, pak jsme se výborně naobědvali, a po dalším odpočinku jsme zase s chutí trénovali. Paní učitelky nás chválily za chování i za pokroky, které jsme udělali. Na závěr nám bylo odměnou plavecké vysvědčení.

Žáci a paní učitelky 2. tříd

Stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou

Maxík – stimulační program pro předškoláky, děti s odloženou školní docházkou, ale i pro malé školáky, kterým se psaní, čtení a počítání ve škole příliš nedaří.

Vážení rodiče,

touto cestou Vám nabízíme vzdělávací program, který je koncipován tak, aby byla rovnoměrně posilována u dítěte složka motorická, grafomotorická a percepční. Program je akreditován ministerstvem školství.

Během 15 lekcí budou realizovány činnosti zaměřené na celkový rozvoj dítěte.

- nácvik pohybových stereotypů (stabilní držení těla, sezení i postoj, zvládnutí rovnováhy…)

- grafomotorické dovednosti (správný úchop psacího náčiní, správné sezení….)

- schopnost uvědomělého cíleného pohybu a jeho automatizace a fixace (koordinace a ovládání motoriky těla)

- rozvoj komunikačních dovedností (správná výslovnost a tvoření vět, porozumění obsahu slyšeného

Je nutná Vaše každodenní spolupráce se svým dítětem (15-20 minut denně).

Tento program bude realizován pod MěDDM Vlašim, cena 300, - Kč (15 lekcí). Pravidelné schůzky dospělé osoby s dítětem se uskuteční po dohodě na ZŠ Vorlina.

V případě Vašeho zájmu kontaktujte Mgr. Ivanu Kolandovou – speciálního pedagoga na ZŠ Vorlina.

e-mail: kolandova.ivana@zsvorlina.cz

Florbal

24.11.2016 nebude z důvodu školení učitele

Atletická minipřípravka

14.11.2016 nebude z důvodu školení učitele

21.11.2016  nebude z důvodu školení učitele

Regionální kolo Přeboru škol v šachu

Je tradicí, že se začátkem listopadu v Benešově koná Regionální kolo Přeboru škol v šachu. Letos se do hotelu Pošta opět sjela družstva z Benešovska a Kutnohorska. My jsme měli zastoupení v kategorii 1. stupně, kde o dvě postupová místa bojovalo šest družstev systémem každý s každým. Školu poprvé reprezentoval Matěj Fiala. A byl velmi úspěšný, když vyhrál všechny své partie. Ostatní (Jakub Vojta, Adam Slavík, Barbora Slavíková, Vojtěch Vopálka) už s přebory mají zkušenosti a hráli také dobře, tak z toho byl jednoznačný postup do krajského kola. Všechny zápasy jsme vyhráli, prohráli z dvaceti pouze dvě partie (ostatní vyhráli) a skončili o 6,5 bodu první před družstvem ZŠ Sázava A. Všem klukům a Barče gratulujeme a děkujeme za reprezentaci a těšíme se na krajské kolo, ve kterém bude naším cílem postoupit do finále.

Ivo Hradecký

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16