rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

NÁVŠTĚVA EKOCENTRA A VÝSTAVY

Ve dnech  10. 5. – 12. 5. navštívili žáci třetích ročníků Ekocentrum. Výukový program nás tentokrát zavedl do zámeckého parku. Děti se převtělily do podoby stromu a na vlastní kůži si formou her vyzkoušely působení různých přírodních vlivů, které ovlivňují život a vzhled lesního království.

V těchto dnech jsme se objevili v Ekocentru ještě jednou, a to z důvodu zhlédnutí výstavy „Plody naší přírody“. Jedná se o výtvarnou soutěž, kde se žáci ze všech tří tříd ve své kategorii podělili o první tři místa. Gratulujeme!

                                                                                            učitelky třetích tříd

Úspěch v soutěži pro žáky

s předurčením k vědecké kariéře

Atletické štafety

Ve středu 3.5.2017 na stadionu Na Lukách probíhaly atletické štafety 1. stupně. Od nás se zúčastnili žáci od 1. do 5. tříd. I když jsme se snažili, letos nám to moc neběhalo a po součtu 3 štafet jsme získali diplom za 6. místo. Všechny závodníky chválíme za prima chování.

 

K.Smržová, H.Němcová

Okresní finále McDonald´s Cup

Ve čtvrtek 4. května se 14 chlapců ze 4. a 5. tříd opět sešlo ve Vlašimi Na Lukách, aby se utkali s dalšími 7 týmy o postup do krajského finále. Týmy byly rozděleny do 2 skupin po 4. Tým ZŠ Vorlina po 3 úspěšných zápasech postoupil jako první ze skupiny a v semifinále se utkal s týmem ZŠ Votice, bohužel neúspěšně. Následoval poslední zápas se ZŠ Jankov o 3. a 4. místo, kde chlapcům bohužel štěstí také nepřálo a proto se nakonec museli spokojit se 4. místem.

Děkuji všem zúčastněným chlapcům za skvělé sportovní výkony a i tentokrát velice děkuji dalšímu  trenérovi, panu Vilimovskému, za pomoc a ochotu věnovat nám svůj volný čas.

                                                                                                          Kateřina Blahoušová 

 

EXKURZE DO OSVĚTIMI

fotobb

Společně se spolužáky z 9. tříd jsme 27. dubna 2017 jeli na celodenní výlet do Osvětimi v Polsku. 

ÚSPĚCH V CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽI DANIEL

fotobb

Dne 27. března 2017 jsem byla pozvána na vyhlášení ocenění literární a historické soutěže Daniel. Slavnostní akt se konal v sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze.

Prvňáčkové v ekocentru

V dubnu všichni naši prvňáčkové navštívili ekocentrum, kde se zúčastnili programu „Mrňouskové kolem nás“. Seznámili se tak s několika druhy hmyzu a jejich životem. Program, byl velice hezky připraven.

Vyučující I. ročníků

RUDOLF II. HABSBURSKÝ

Žáci 1. a 2. stupně zhlédli 19. dubna ve škole humorné divadelní představení projektu Faber v podání herců Pěnkavových z Takonína o době a vládě Rudolfa II. Habsburského. Dozvěděli se zajímavosti o renesanční módě, alchymii, mučících nástrojích, zbraních. Pikantní historky ze života Habsburského rodu okořenily celé představení, které se žákům velmi líbilo.

Vyučující dějepisu

 

Exkurze tříd 6.A a 6.B

                Dne 20.3. 2017 obě třídy vyrazily do Prahy. Žáky čekalo divadelní představení v divadle Metro s názvem Na výletě v iSvětě, kde se seznámili s černým divadlem. Herci jim na závěr ukázali,  jak se představení tvoří a někteří stateční jedinci si i vyzkoušeli principy černého divadla na jevišti.

                Pak nás ještě čekala Staroměstská radnice. Prošli jsme její historickou částí, obě třídy měly zajímavé průvodce a dozvěděly se nové zajímavé informace. Všichni jsme měli možnost prohlédnout si orloj i z druhé strany. Na konec prohlídky jsme se vydali na věž, ze které jsme viděli celou Prahu jako na dlani. Dnes bychom se už na věž nemohli podívat, protože je zavřená kvůli opravám. To jsme měli štěstí!                             

                                                                         Třídní učitelky 6.A a 6.B

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz