rodiče vítáni

Kroužky - p.Lisková

Z důvodu LVK se nekonají kroužky: atletická minipříprava 16.1.; 13.2.

florbal 19.1.; 16.2.

Lyžařský výcvikový kurz

ve dnech 14.1. až 21.1.2017 v Pasekách nad Jizerou

Malujeme do sněhu

4.A se při hodině ČLSP proměnila do dosti netradičních malířů a sochařů. Využili jsme toho, že konečně napadl sníh, a pustili se do díla. Proč sedět v lavicích a malovat na papír, když na nás venku čeká obrovské bílé plátno! Moc nás to bavilo a snad se nám i dařilo.

Percepční a motorická oslabení ve školní praxi

Vážení rodiče,

tento nápravný program vychází z nezralostí centrálního nervového systému. To znamená, že se nevytvořily správné dráhy, které umožňují správný příjem informací, jejich uložení, vybavení a automatické použití, když je potřebujeme.

Od klasických reedukací se liší v tom, že systém nápravy nestojí na principu čtení, psaní a počítání, ale na vytváření, rozvoji, posilování a propojení funkcí smyslových, kognitivních a motorických.

Forma cvičení zdánlivě s problémem nesouvisí, ale zadané činnosti jsou velmi přesně cílené, mají význam právě v aktuální situaci a řeší problém, který v tuto chvíli nejvíce trápí.

Tato metoda přináší pokroky, ale je nutné, aby se mu dítě spolu s dospělým věnovalo každý den po dobu 8 až 10 minut.

Snižuje se chybovost, dítě lépe rozumí předkládanému učivu, ke splnění úkolů již nepotřebuje tolik času, pracuje cíleně, samostatně a dokáže se na práci lépe soustředit.

Dítě zažívá úspěch, tím se zvyšuje jeho sebevědomí a to pozitivně ovlivňuje jeho postavení v běžném životě, kolektivu třídy i vrstevníky.

Tento program bude realizován pod MěDDM Vlašim, cena 300, - Kč. Pravidelné schůzky se uskuteční po dohodě v pracovně SPU na ZŠ Vorlina.

V případě Vašeho zájmu kontaktujte Mgr. Ivanu Kolandovou – speciálního pedagoga na ZŠ Vorlina.

e-mail: kolandova.ivana@zsvorlina.cz

Mgr. Pavla Bubeníčková a PaedDr. Zdeňka Janhubová jsou autorkami programu „Percepční a motorická oslabení ve školní praxi“

Datum proškolení: 15. 11. 2016

Číslo osvědčení 67

Akce prvňáčků v prosinci

V prosinci naši prvňáčkové navštívili výstavu na zámku, poslechli si zde také vánoční a pohádkové melodie a písně v podání zpěvačky Kateřiny Ševidové a hudebníka p. Zdeňka Kopeckého.

V pondělí 19. 12. 2016 si každá třída ozdobila stromeček před zámkem vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

V úterý 20. 12. 2016 si všichni užili předvánoční den. S pohádkou a vánočními koledami se rozloučili se starým rokem.

třídní učitelky I. ročníků

Výlet do Prahy (Poslanecká sněmovna, Petřín)

Dne 13. 12. 2016 se třídy 9. C a 9. B vydaly na exkurzi do Prahy. Měli jsme sraz v 6:45 na nádraží, což bylo dost brzy. Vyjeli jsme zhruba v 7:00 vlakem do Benešova, kde jsme poté přestoupili na rychlík do Prahy. Cesta vlakem utekla rychle. Jako první jsme se šli podívat do Poslanecké sněmovny. Nejdříve nám pustili krátký dokument a pak nás provedli po budovách. Po zajímavé prohlídce jsme šli pěšky na Újezd a vyjeli lanovkou na Petřín. Navštívili jsme zrcadlové bludiště a vyšli snad miliardu schodů na rozhlednu. Poté jsme se přemístili na Václavské náměstí, kde jsme dostali rozchod, abychom se mohli občerstvit před cestou zpět domů. Do Vlašimi jsme dorazili kolem páté hodiny. Výlet se nám líbil a vydařil se.

K. Lejčková, A. Filipová (žákyně 9. C)

Vánoční koncert

13.12. žáci 1. stupně prožili příjemné chvíle adventního času při „Vánočním koncertu“ v slavnostních prostorách vlašimského zámku. Zazněly známé písně z dětských filmů a v předvánočním čase nemohly chybět známé koledy. Účinkující zapojovala děti vhodně do programu.

S chutí si zasoutěžily, zazpívaly a nadšeně reagovaly na uváděné písně i koledy.

vyučující 1. stupně

Soutěž Vánoční tvoření

Dne 8.12.2016 se zúčastnilo soutěže Vánoční tvoření na Střední zemědělské škole Benešov šest děvčat.  Soutěžily v těchto kategoriích:

Přízdoba dárku (jednotlivci) – Ludmila Brýlová 8.A, Adéla Cinerová 8.A, Klára Venderová 8.A

a Zuzana  Daňková 9.C

Vánoční svícen na štědrovečerní tabuli ( družstvo dvou soutěžících)

Eliška Brzková  a Natálie Křemenová 9.B

Dívky se svědomitě připravovaly a podařilo se jim získat místa vítězů. Gratulujeme k získání 2. místa Adéle Cinerové a 3. místa Kláře Vendrové. Jejich práce si můžete prohlédnout na fotografiích nebo v Městské výstavní síni v Benešově, kde jsou vystavené jejich práce i práce dalších soutěžících.

Jitka Matějovská

LOUTKOVÉ VÁNOCE – VÝSTAVA

Žáci 2. stupně v prosinci zhlédli výstavu Loutkové Vánoce v Muzeu Podblanicka. Expozice se jim líbila. Starší žáci se navíc dozvěděli, že české loutkářství bylo 1. prosince 2016 nově zapsáno do nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

vyučující 2. stupně

Vánoční program v Ekocentru pro druháky

Sváteční  čas adventní naplňujeme různými aktivitami a jednou z nich byla také návštěva Ekocentra ve Vlašimi. Vánoční program byl pro nás velmi příjemně stráveným dopolednem. Seznámili jsme se s příběhem narození Ježíška, vyrobili jsme si skleněný svícínek a adventní věneček z vizovického pečiva. Nejlepším zážitkem bylo „herecké“ ztvárnění příchodu Ježíška na svět i s rekvizitami a kostýmy. Rádi přijdeme znovu.

Žáci 2. tříd