Odborná soutěž na OA Vlašim

Poslední týden před vánocemi žáci 8. a 9. ročníků reprezentovali naší školu v odborné soutěži na vlašimské Obchodní akademii. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, a to v psaní na počítači a ve znalostech ovládání počítače a internetu. Z našich žáků si nejlépe vedl David Naňák z 9.A, který obsadil skvělé 2. místo v ovládání PC. Nejlepším písařem z naší školy byl opět Jáchym Hladký z 9.A. Ten čelil velké konkurenci a obsadil 6. místo. Pochvala patří i našim „osmákům“ Tomáši Kučerovi, Jakubu Chuchválkovi a Kateřině Drožové, kteří si také vyzkoušeli své znalosti s ovládáním PC a všichni skončili v první polovině všech soutěžících. Všem moc děkujeme.

Lenka Sahulová

Hry VIII. zimní olympiády

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018 s účastí Jakuba Vojty ze VI.B

Právě v těchto dnech probíhá VIII. zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou pořádá Pardubický kraj. Součástí olympiády jsou i šachy. Každý kraj reprezentuje v dané kategorii vždy pouze jeden hráč a za Středočeský kraj je to právě Jakub Vojta, který do turnaje vstoupil velmi úspěšně a po druhém kole je na prvním místě.

Partie jsou přenášené online: http://www.stefanydes.cz/olympiada/prenos/tfd.htm

Výsledky můžete sledovat zde:http://chess-results.com/tnr327013.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Jakubovi přejeme mnoho zdaru i v další části turnaje.

Na přiloženém odkazu se můžete podívat na rozhovor právě s Jakubem, který běžel na ČT sport. Na tomto sportovním kanálu můžete sledovat i další průběh.

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

16. ledna 2018 reprezentovaly naši školu v okresním kole dějepisné olympiády dvě žákyně. Veronika Exnerová (9. A) obsadila 18. místo, Anna Malinovská (9. A) 28. místo. Děkujeme za účast.

Zeměpisná olympiáda

Minulý týden proběhlo školní kolo olympiády ze zeměpisu. Nejlepší žáci si zajistili postup do okresního kola, které se bude konat v únoru. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

Kategorii pro 6. ročník nejlépe vyřešila Jana Vrňákováze 6. B, druhé místo obsadila Dominika Klimešová ze 6. A a o třetí příčku se podělila Gabriela Klikorkováze 6. B s Romanem Matouškem ze 6. A. Ze sedmých ročníků si nejlépe vedl Daniel Slavata ze 7. B, druhá skončila Hana Klaudysová ze 7. C a třetí příčku obsadil Lukáš Smetana ze 7. A. V kategorii C spolu soutěžily osmé a deváté ročníky. Nejlépe si vedl David Naňák z 9. A, druhý skončil Filip Vávra také z 9. A a třetí místo obsadila Monika Prokopová z 9. B.

Všem zúčastněným děkujeme, postupujícím gratulujeme a přejeme úspěchy v dalším kole.

Martin Kochánek

Výtvarná soutěž

V  prosinci dosáhli žáci naší školy pěkných výsledků v soutěži Malujeme s muzeem. Malovali, kreslili,vytvářeli linoryty a modelovali z keramické hlíny na téma zajímavé osobnosti a zajímavé události města Vlašimi v průběhu  700 let.

1. místo získala Hana Klaudysová a 2. místo Bára Šimánková,obě dívky chodí do 7.třídy. Čestná uznání obdrželi Agáta Houdková a Kristýna Luklová, Lucie Kubálová a Matěj Zvára, žáci 8.třídy. Všem gratulujeme a přejeme další výtvarné úspěchy.

Mohou se dostavit například v soutěži Evropa ve škole, jejíž celorepublikové kolo se na jaře uskuteční ve Vlašimi.  Připomínáme žákům a studentům vlašimských i okolních škol, že se těšíme na jejich výtvarné a literární práce.

Florbal, atletika

v pondělí 15.1.2018 nebude kroužek atletiky

ve čtvrtek 18.1.2018 nebude kroužek florbalu

Důvod - paní učitelka Lisková je s dětmi na lyžařském kurzu

Školní kolo olympiády v českém jazyce

Dne 5. 12. 2017 se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce. Vždy je určené pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií. Na naší škole se ho letos zúčastnilo 18 žáků – z 8. A, 8. B, 9. A a 9. B. Jazykových a slohových úkolů se nejlépe zhostily žákyně z 9. A, ale poděkování za snahu patří všem zúčastněným.

Vánoční jarmark

V úterý 19. 12. 2017 se na naší škole konal již po několikáté Vánoční jarmark. Naše třída se zhostila nelehkého úkolu – příprava vánoční kavárny. Celý den jsme  s paní učitelku Kolandovou a panem učitelem Hradeckým připravovali výzdobu jídelny, pekli jsme pizzy a připravovali to, co nám upekly naše maminky a babičky – za to jim všem patří velký dík.

Přání

přáníbb

Za všechny pracovníky školy přeji klidný vánoční čas a úspěšný nový rok.

Mgr. Petr Jíša, ředitel školy

Vánoční setkání v Ekocentru

Bára s Jirkou se stali průvodci vánočním programem v Ekocentru a my, třeťáci, jsme si to náležitě užili.

Seznámili jsme se s kořením, které k Vánocům neodmyslitelně patří, z toho skořici jsme použili k posypu houstiček, které jsme vlastnoručně upletli a upekli. Vyrobili jsme si jmenovky na dárky a nejvíc nás bavilo vyrábění zvonečků z vosku. Mezitím jsme si vánočně povídali a zpívali s Jirkou a kytarou koledy.

Jsme rádi, že návštěva Ekocentra přispěla ke sváteční adventní náladě.

Třeťáci