Zeměpisná olympiáda

Minulý týden proběhlo školní kolo olympiády ze zeměpisu. Nejlepší žáci si zajistili postup do okresního kola, které se bude konat v únoru. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

Kategorii pro 6. ročník nejlépe vyřešila Jana Vrňákováze 6. B, druhé místo obsadila Dominika Klimešová ze 6. A a o třetí příčku se podělila Gabriela Klikorkováze 6. B s Romanem Matouškem ze 6. A. Ze sedmých ročníků si nejlépe vedl Daniel Slavata ze 7. B, druhá skončila Hana Klaudysová ze 7. C a třetí příčku obsadil Lukáš Smetana ze 7. A. V kategorii C spolu soutěžily osmé a deváté ročníky. Nejlépe si vedl David Naňák z 9. A, druhý skončil Filip Vávra také z 9. A a třetí místo obsadila Monika Prokopová z 9. B.

Všem zúčastněným děkujeme, postupujícím gratulujeme a přejeme úspěchy v dalším kole.

Martin Kochánek

Výtvarná soutěž

V  prosinci dosáhli žáci naší školy pěkných výsledků v soutěži Malujeme s muzeem. Malovali, kreslili,vytvářeli linoryty a modelovali z keramické hlíny na téma zajímavé osobnosti a zajímavé události města Vlašimi v průběhu  700 let.

1. místo získala Hana Klaudysová a 2. místo Bára Šimánková,obě dívky chodí do 7.třídy. Čestná uznání obdrželi Agáta Houdková a Kristýna Luklová, Lucie Kubálová a Matěj Zvára, žáci 8.třídy. Všem gratulujeme a přejeme další výtvarné úspěchy.

Mohou se dostavit například v soutěži Evropa ve škole, jejíž celorepublikové kolo se na jaře uskuteční ve Vlašimi.  Připomínáme žákům a studentům vlašimských i okolních škol, že se těšíme na jejich výtvarné a literární práce.

Florbal, atletika

v pondělí 15.1.2018 nebude kroužek atletiky

ve čtvrtek 18.1.2018 nebude kroužek florbalu

Důvod - paní učitelka Lisková je s dětmi na lyžařském kurzu

Školní kolo olympiády v českém jazyce

Dne 5. 12. 2017 se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce. Vždy je určené pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií. Na naší škole se ho letos zúčastnilo 18 žáků – z 8. A, 8. B, 9. A a 9. B. Jazykových a slohových úkolů se nejlépe zhostily žákyně z 9. A, ale poděkování za snahu patří všem zúčastněným.

Vánoční jarmark

V úterý 19. 12. 2017 se na naší škole konal již po několikáté Vánoční jarmark. Naše třída se zhostila nelehkého úkolu – příprava vánoční kavárny. Celý den jsme  s paní učitelku Kolandovou a panem učitelem Hradeckým připravovali výzdobu jídelny, pekli jsme pizzy a připravovali to, co nám upekly naše maminky a babičky – za to jim všem patří velký dík.

Přání

přáníbb

Za všechny pracovníky školy přeji klidný vánoční čas a úspěšný nový rok.

Mgr. Petr Jíša, ředitel školy

Vánoční setkání v Ekocentru

Bára s Jirkou se stali průvodci vánočním programem v Ekocentru a my, třeťáci, jsme si to náležitě užili.

Seznámili jsme se s kořením, které k Vánocům neodmyslitelně patří, z toho skořici jsme použili k posypu houstiček, které jsme vlastnoručně upletli a upekli. Vyrobili jsme si jmenovky na dárky a nejvíc nás bavilo vyrábění zvonečků z vosku. Mezitím jsme si vánočně povídali a zpívali s Jirkou a kytarou koledy.

Jsme rádi, že návštěva Ekocentra přispěla ke sváteční adventní náladě.

Třeťáci

Adventní vazba - soutěž

7.12.2017 se tři dívky z 9.A – Adéla Cinerová, Ludmila Brýlová a Klára Venderová, zúčastnily v Benešově na SZeŠ okresního kola soutěže – Adventní vazba.

V kategorii "Nejkrásnější vánoční dekorace"obsadily krásné 3.místo.

Gratulujeme.

Jitka Bohatová

Žáci I.stupně vyhráli krajské kolo-šachy

Po listopadovém vítězství v regionálním kole Přeboru škol postoupilo družstvo prvního stupně (Adam Slavík, Vojtěch Vopálka, Barbora Slavíková, Matěj Fiala, Petr Jíša) do krajského kola, které se konalo v Neratovicích. Konkurence ve středočeském kraji je obrovská, o čemž svědčí mimo jiné to, že před posledním kolem mohlo na vítězství v turnaji teoreticky pomýšlet až 8 družstev. O to cennější je vysoká výhra 4:0 Vorliny nad ZŠ Sedlčany a konečné první místo s dvoubodovým náskokem před druhou ZŠ Sázava, která tak potvrdila letošní převahu škol z Benešovska. Opět jsme tedy postoupili na finálové kolo, kterého se zúčastní 28 družstev z celé České republiky.

Žákům gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme, ať si finálové kolo, které se uskuteční v červnu nejspíš ve Zlíně, užijí a ať se jim daří.

Ivo Hradecký

Výlet šesťáků do Prahy

Šesťáci zavítali 11. prosince do předvánoční Prahy. V divadle Hybernia zhlédli muzikál Sněhová královna volně zpracovaný podle pohádky H. Ch. Andersena. V muzikálu jim zazpívali Mahulena Bočanová, Ivana Korolová, Peter Strenáčik, Jan Kopečnýa další. Poté absolvovali prohlídku Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí. Uchvátily je především soukromé a audienční prostory arcibiskupa, kam se běžně veřejnost nedostane.

Vyučující 6. ročníku